Wy pytacie – my odpowiadamy

Nominacja jest czymś innym niż zgłoszenie.

Również fakt otrzymania nominacji nie jest równoznaczny z udziałem w konkursie.

Nominować mogą wyłącznie osoby trzecie – klienci, grono przyjaciół i znajomych, rodzina, współpracownicy czy osoby, które doceniają ciężką pracę, pasję i wysiłek, jaki nominowana osoba lub organizacja wkłada w rozwój swojej działalności.

Gdy nominacja trafia do naszego systemu, przesyłamy na wskazany adres email informację o nominacji. Nominowane osoby i organizacje muszą wypełnić dokumenty samodzielnie.

Uwaga! Nie musisz otrzymać nominacji, by zgłosić się do konkursu. Wystarczy wejść na stronę NOMINUJ, wybrać właściwą kategorię i przesłać do nas swój formularz.

By wziąć udział w konkursie, musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy online.

Nie ma znaczenia, czy był_ś przez kogoś nominowan_, czy zgłaszasz się samodzielnie – formularz to podstawa i punkt wyjścia do udziału w konkursie.

By go wypełnić, musisz wybrać właściwą dla siebie kategorię. Wybierz dobrze, ponieważ formularz nie może być później edytowany.

Regulamin Konkursu znajdziesz TU.
Formularze znajdziesz TU.

Przeczytanie dokładnych wytycznych w Regulaminie to już połowa sukcesu, ponieważ wszystkie warunki formalne są tam bardzo skrupulatnie opisane. Zweryfikuj chociażby, ile czasu jesteś już na rynku i jakie Twoja firma osiąga przychody. Możesz również wziąć udział w konkursie jako organizacja, która realizuje polityki równościowe oraz włączające.

Uwaga! Jeśli po przeczytaniu Regulaminu w dalszym ciągu nie masz pewności, która kategoria jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci w dokonaniu wyboru i rozjaśnimy wątpliwości. Zadzwoń do nas pod numer: 799 097 020 lub napisz na: kontakt@wlaczeniplus.pl

By zgłosić się w kategoriach biznesowych, tj.:
● Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln zł,
● Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln zł,
● Mikrobiznes
● Przedsiębiorcza Cudzoziemka

musisz załączyć dokumenty finansowe za pełne lata obrotowe 2022 i 2023. Firma musi więc być obecna na rynku przynajmniej od 1 stycznia 2022 roku.

Nie. Możesz się zgłosić wyłącznie do jednej spośród kategorii otwartych, dlatego jej wybór jest tak istotny.

W przypadku kategorii otwartych zarówno nominować, jak i zgłosić się może każdy. Jeśli tylko spełnia warunki regulaminu oraz kategorii, w ramach której chce się zgłosić. W kategoriach otwartych kandydatka czy organizacja kandydująca może dokonać zgłoszenia samodzielnie.

Kategorie otwarte XVI edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką:

● Biznes Roku,
● Start-up Roku,
● Mikrobiznes,
● Liderka w Nowych Technologiach,
● Przedsiębiorcza Cudzoziemka,
● Miejsce Przyjazne Rodzicom,

W kategoriach zamkniętych natomiast nominują wyłącznie członkowie i członkinie Jury, Osoby Eksperckie oraz przedstawiciele i przedstawicielki Organizatora. Kandydatki i kandydaci nie mogą zgłaszać się samodzielnie.

Kategorie zamknięte XVI edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką:
● Female Champion of Change,
● Male Champion of Change,
● Edukatorka Przyszłości,
● Polka za Granicą
● Wpływowy Głos
● Inspiratorka Roku,

Tak, jak najbardziej! Wystarczy, że spełniacie wszystkie wymogi formalne z tym związane, których opis znajduje się w Regulaminie konkursu

Nie, aby wziąć udział w konkursie w kategoriach: Biznes Roku, Mikrobiznes czy Start-up Roku, Cudzoziemka w Polsce trzeba spełnić m.in. warunek bycia właścicielką lub współwłaścicielką firmy.

Zgłoszenia, które otrzymujemy, są następnie przekazywane do Partnera Merytorycznego naszego Konkursu, który sprawdza wszystkie formularze pod kątem formalnym.

Jeśli formularz jest poprawnie wypełniony i spełnia wszystkie kryteria regulaminu, jest przekazywany do dedykowanej Grupy Osób Eksperckich. Jej członkowie wybierają grono finałowe w każdej z kategorii otwartych.

Ostatnim etapem jest przekazanie formularzy wybranych finalistek i finalistów do Jury Głównego, w którego rękach leży wybór laureatek i laureatów.

Udział w konkursie jest bezpłatny

Oczywiście! Co więcej – bardzo Cię do tego zachęcamy! Każda edycja jest nowym rozdaniem i nową szansą na wygraną. To że nie wygrał_ś wcześniej, wcale nie znaczy, że nie masz szans w tej edycji. Wręcz przeciwnie – rozwijasz się, zdobywasz wiedzę, doświadczenie, więc twoje szanse na wygraną z roku na rok rosną!

Zresztą, w historii konkursu jest wiele przykładów osób, które wygrały dopiero po ponownym zgłoszeniu! Warto tu wspomnieć choćby o Uli Herman z PelviFly, Zuzi Sielickiej-Kalczyńskiej i Julii Sielickiej-Jastrzębskiej, twórczyniach Whisbear, Ani Krajewskiej z Salad Story czy Ani Didiuk i Ani Rutkowskiej-Didiuk, założycielkach Mokosh.

Udział w konkursie to niepowtarzalna szansa na rozwój zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej organizacji. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w konkurs, masz szansę:
● otrzymać tytuł w najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym konkursie, nagradzającym polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności oraz włączania w Polsce,
● otrzymać imienne drzewo-statuetkę i zasadzić je w Alei Ludzi Zmieniających Świat, która znajduje się w ogrodach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
● zwiększyć rozpoznawalność ogólnopolską poprzez prezentację siebie i swoich działań w czołowych mediach ogólnopolskich a także na forum ekspertów zgromadzonych w około konkursu,
● dołączyć do społeczności liderów i liderek polskiego biznesu, którzy wymieniają się doświadczeniami, inspirują i nawiązują współprace biznesowe,
● zbudować nowe relacje biznesowe z osobami z różnych branż, inwestorami, strategicznymi klientami i kontrahentami,
● wziąć udział w elitarnym szkoleniu z wystąpień publicznych i pitchingu.

Zgłoszenie do konkursu to też okazja, by dostrzec swój sukces! Nierzadko jest tak, że dopiero gdy spojrzymy na coś z boku, jesteśmy w stanie zobaczyć, jak wiele zrobiliśmy.
I warto zacząć o tym mówić głośno – by inspirować innych, budować swoją markę, również osobistą i promować swój biznes.

Grono finałowe poznamy na początku kwietnia 2025.

Laureatki i laureatów konkursu we wszystkich kategoriach poznamy na gali finałowej konkursu w czerwcu 2025 roku.