Wszystkie edycje

2023 rok | XV EDYCJA

Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln zł

Małgorzata Miśkiewicz – Prezeska Abedik
Stoi na czele drukarni, która od 30 lat jest w czołówce liderów tej branży. Współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce i Europie. Tylko w 2023 roku w jej nowoczesnym zakładzie zostało wydrukowanych 26 milionów książek. Pomimo niesprzyjających statystyk czytelnictwa w Polsce, jest liderką, która wdraża nowe technologie i dywersyfikuje produkcję, dzięki czemu jej drukarnia odnotowuje 20% wzrosty zapewniając stabilne miejsca pracy.

Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln zł

Katarzyna Zasiadły – CEO Ul&Ka
8 lat temu uszyła przy kuchennym stole pierwszą opaskę na włosy dla swojej córki. Dziś ma kilkuset metrową pracownię, a zamówienia w jej sklepie online można liczyć w dziesiątkach tysięcy. W przeciągu kilku lat sprawiła, że jednoosobowa działalność przerodziła się w pożądaną markę. Jej autorskie produkty dostępne są nie tylko w sklepach w Polsce, a także w Japonii, Chinach czy na Tajwanie. Buduje wokół swojej marki społeczność kobiet dzieląc się z nią swoimi doświadczeniami i wiedzą o prowadzeniu biznesu.

Mikrobiznes

Martyna Brzozowska – Właścicielka Zrób mi mamo
Jej historia rozpoczęła się od jednego prostego zestawu do nauki szydełkowania. Dziś tworzy ogromną społeczność Polek i platformę, z której regularnie korzysta kilka tysięcy kobiet, a jej firma rokrocznie generuje niemal 100% wzrosty sprzedaży. Martyna sprawiła, że rękodzieło dla wielu Polek stało się sposobem na budowanie pewności siebie oraz poczucia sprawczości. Jak sama mówi to właśnie kobiety, które się odważają, dają jej niesamowitą motywację do tworzenia nowych kursów i projektów.

Start-up Roku

Katarzyna Goch – CEO spółki Lifebite
Stworzona przez nią aplikacja łączy technologię, sztuczną inteligencję i wiedzę medyczną, stając się pierwszą wirtualną kliniką płodności stworzoną przez lekarzy. Katarzyna zmienia oblicze opieki nad zdrowiem reprodukcyjnym i leczenia niepłodności. Aplikacja iYoni jest obecnie dostępna w 13 językach, pobrało ją setki tysięcy osób ze 176 krajów, a realną pomoc otrzymało już ponad 20 tysięcy par.

Liderka w Nowych Technologiach

Noemi Zabari – CEO Astrotectonic Sp. z o.o.
Nieczęsto można nazwać kogoś odkrywczynią, a ona bez wątpienia nią jest. W swojej pracy naukowej dostrzegła korelację między promieniowaniem kosmicznym a aktywnością sejsmiczną. Noemi to astrofizyczka, której firma opracowała innowacyjny system wysyłający ostrzeżenia o nadchodzącym trzęsieniu ziemi nawet na kilka dni przed. To daje możliwość społecznościom, organizacjom i instytucjom więcej czasu na skuteczne przygotowanie się, redukcję strat i co najważniejsze ratuje życie potencjalnym ofiarom kataklizmu.

Organizacja przyjazna rodzicom

Ekoenergetyka Polska S.A.
To organizacja wspierająca pracowników w różnych momentach życia osobistego – przy zawieraniu związku małżeńskiego, narodzinach dziecka czy rozwoju kariery będąc rodzicem. Zapewniająca 100% dofinansowanie do przyzakładowego żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników. Oferują kompleksowe wsparcie dla osób powracających z urlopów rodzicielskich. To firma z Zielonej Góry, której działania mogą być inspiracją dla międzynarodowych koncernów.

Pracodawca równych szans

Fundacja Znacznie Więcej
To miejsce, w którym każda osoba po kryzysie psychicznym i wykluczona z rynku pracy może znaleźć bezpieczne oraz stabilne zatrudnienie. Fundacja z powodzeniem tworzy stanowiska pracy dla osób z chorobą dwubiegunową, schizofrenią, niepełnosprawnością ruchową, czy autyzmem. Realizuje projekt Stara Piekarnia we Wrocławiu, a sama Prezeska Fundacji – Dorota Wojtanowicz dzieli się swoimi doświadczeniami pokazując innym, jak tworzyć przedsiębiorstwo społeczne, zatrudniać i zarządzać osóbami po kryzysach psychicznych i z niepełnosprawnościami.

Female Champion of Change

Aleksandra Włodarczyk
Jest (od)ważnym głosem w kwestii równość płci na rynku pracy. Współzałożycielka inicjatywy 30% Club Poland, która dąży do zwiększenia udział kobiet na najwyższych szczeblach w organizacjach, szczególnie w radach nadzorczych i zarządach. Jej celem jest osiągnięcie co najmniej 30% udziału kobiet na tych stanowiskach, co ma przyczynić się do lepszego zarządzania i zwiększenia efektywności biznesowej. Jednak wyrównywanie szans stały się dla Aleksandry nie tylko jej pracą zawodową, ale także osobistą misją. To wizjonerka, która zamiast adaptować się do najnowszych trendów w biznesie, sama je tworzy i inicjuje ważne społecznie zmiany.

Male Champion of Change

Paweł Jakubik
To prawdziwy lider przyszłości, który zauważa nierówności w przestrzeni biznesowej i doskonale wie, jak działać, aby je niwelować. Od ponad 20 lat aktywnie angażuje się w działania na rzecz różnorodności i przeciwdziałania wykluczeniom, zwłaszcza w kontekście równości płci na rynku pracy, w tym w branży IT. Przeprowadził ponad 40 procesów mentoringowych pro bono wspierając kobiety na ścieżce ich rozwoju i drogi do awansu. Jak sam twierdzi, równościowe podejście do świata zawdzięcza dorastaniu przy siostrach oraz mamie – naturalnej liderce.

Edukatorka Młodego Pokolenia

prof. Marlena Plebańska – prezeska Fundacji STEAM
Prekursorka e-edukacji w Polsce i prezeska Fundacji STEM. Od lat implementuje innowacyjne metody nauczania w dziesiątkach polskich szkół, by te stawały się Laboratoriami Przyszłości – miejscami, które są w realny sposób przygotować uczniów do funkcjonowania w cyfrowym świecie, ucząc m.in. kompetencji przyszłości, umiejętności rozwiązywania problemów czy kreatywności myślenia. Edukuje nauczycieli, którzy dzięki kompleksowemu podejściu do edukacji, przygotowali już tysiące polskich uczniów na wyzwania współczesnego świata.

Liderka w branży HoReCa

Monika Walecka – właścicielka rzemieślniczej piekarni Cała w mące, cukierni Tonka oraz kanapkowni Focca
W jednym z wywiadów powiedziała: „Nigdy niczego nie planowałam. Moją intencją zawsze było robienie dobrego chleba”. I tak się stało – swoją pasję zamieniła w sposób na życie, a wypiek chleba w sztukę. Stworzyła w Warszawie już kultową piekarnię “Cała w Mące”, a do jej lokali ustawiają się długie kolejki koneserów. Jest autorką książki “Opowiadania drewnianego stołu”. Jej jagodzianki znalazły się na liście najlepszych dań świata 2023 według magazynu The Observer.

Wpływowy Głos

Anna Wiatrowska – Psycholożka, psychoterapeutka i autorka popularnego profilu Queerowy feminizm
Jej głos jest symbolem walki o równość, sprawiedliwość i akceptację. W swojej działalności skupia się na edukacji antydyskryminacyjnej i podnosi świadomość społeczną na temat praw osób LGBTQ+, budując otwarte i tolerancyjne społeczeństwo. Prowadzi grupy wsparcia dla osób queerowych oraz w spektrum aseksualności, a także warsztaty dla psychologów i psychoterapeutów.

Inspiratorka Roku

Agnieszka Święch – Współzałożycielka i Członkini zarządu Fundacji OFF School
Jest inicjatorką Domu Spokojnej Młodości – edukacyjnego serwisu z bezpłatnymi scenariuszami lekcji dla każdego. W ramach projektu „DOM on Tour” rozpoczęła pierwsze w Polsce, roczne badanie dotyczące potrzeb zmian w systemie edukacji angażujące młode osoby. Promuje ideę nauczania dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Zachęca młodych do samodzielnego myślenia, kreatywności i podejmowania inicjatyw, kreując nowe pokolenie młodych niezależnych i świadomych obywateli.

Dokonanie 15-lecia

Olga Adamkiewicz, Katarzyna Rozenfeld i Magdalena Sobkowiak-Czarnecka – pomysłodawczynie kampanii Kobiety na Wybory
Ich inicjatywa połączyła ponad 100 kobiecych organizacji, 3 tysiące ambasadorów kampanii, 60-ciu wolontariuszy. Po raz pierwszy w historii współczesnej naszego kraju mogliśmy zaobserwować taką solidarność o wymiarze edukacyjnym, społecznym i obywatelskim. Zaangażowane osoby oraz organizacje przez wiele miesięcy mówiły jednym głosem, aby dotrzeć ze przekazem akcji do 34% społeczeństwa polskiego. Wszystko po to, by osiągnąć jeden cel – historyczną frekwencję kobiet podczas wyborów parlamentarnych w październiku 2023 roku.

Nagroda Specjalna

Małgorzata Rozenek-Majdan
Szacuje się, że nawet 1,5 miliona par w Polsce walczy z niepłodnością, a mimo to temat in vitro nadal budzi ogromne emocje. Małgorzata postanowiła stawić temu czoła. Założyła Fundację, której celem jest wspieranie leczenia niepłodności i wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych. Z odwagą stanęła na sejmowej mównicy i przyczyniła się do realnej, systemowej zmiany. Wykorzystała swoją popularność i wpływ, by miliony Polek i Polaków mogli doświadczyć rodzicielstwa.

2022 rok | XIV EDYCJA

Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln złotych

Elżbieta Zajezierska – prezeska Piekarni NOWEL
Jej piekarnia to firma rodzinna o niemal 100-letniej tradycji, która znajduje się w ścisłej czołówce producentów pieczywa do odpieku w Polsce. W samym 2022 roku sprzedała aż miliard produktów. Dzięki stałej inwestycji w park maszynowy, firma posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Marka jest obecna na 27 rynkach zagranicznych.

Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln złotych

Iga Sarzyńska-Komorowska – twórczyni marki Iga Sarzyńska Wzrusza Toruń
W pandemii podwoiła zyski, stawiając na transparentność, najwyższej jakości produkt, jego artystyczny wygląd i usługi posprzedażowe. Choć sztuki cukiernictwa uczyła się na całym świecie, swoje życie postanowiła poświęcić odbudowaniu jednej z polskich tradycji. Podbiła serca Polaków i turystów, tworząc pierniki.

Mikrobiznes

Marta Dahlig-Orłowska – właścicielka Tumilu
Tumilu to wydawnictwo dla dzieci, które Marta prowadzi ze swoją mamą. Szerzy ideę tolerancji, komunikacji bez przemocy i różnorodności wśród najmłodszych. Zaczynała od sprzedaży na poziomie 200. książek miesięcznie – dziś taką ilość sprzedaje w 10 minut i to w przedsprzedaży.

Start-up Roku

Nagrody Główne ex aequo:
Katarzyna Geiger – prezeska H+H Labs PSA
To nowoczesna technologiczna spółka działającej na rzecz klimatu i rozwiązania problemu dostępu do czystej wody zarówno w kraju, jak i za granicą. Opracowane przez firmę rozwiązanie zapewnia m.in. efektywne i niskoenergetyczne oczyszczanie wody procesowej, ściekowej, zasolonej, poprodukcyjnej, a także najefektywniejsze na rynku – w porównaniu do konwencjonalnych metod, jak np. osmoza – odsalanie wody.

Magdalena Kordon-Kiszala – Prezeska intoDNA
Ten biotechnologiczny startup rozwija technologię platformową STRIDE do detekcji wolnych końców DNA w komórkach. Ma to znacząco ułatwić firmom biotechnologicznym i koncernom farmaceutycznym rozwój oraz wprowadzenie na rynek spersonalizowanych, celowanych terapii onkologicznych.

Anna Szkulmowska – CEO startupu Inoko Vision
Zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi w obszarze technologii medycznej, w tym prototypowaniem i rozwijaniem nowych metod obrazowania biomedycznego. Firma specjalizuje się w nieinwazyjnym obrazowaniu struktury i funkcjonowania oka, które traktowane jest jako platforma dostępu do układu nerwowego i krwionośnego.

Liderka w Nowych Technologiach

Magdalena Kozłowska – Prezeska NapiFeryn Biotech
Spółka opatentowała nowatorską technologię pozyskiwania białek roślinnych z rzepaku, mogących stanowić alternatywę dla białka pochodzenia zwierzęcego i białek sojowych.

Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Jowita Michalska i Elżbieta Wojciechowska – Fundacji Digital University
Misją fundacji jest edukacja w zakresie nowych technologii, poszerzanie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz pomoc w rozumieniu i dostosowaniu się do wciąż zmieniającego się świata. Uczą zawodów przyszłości dając wsparcie podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych i środowisk wykluczonych. Prowadzą projekty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, a także działania na rzecz obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny.

Organizacja Przyjazna Rodzicom

IKEA Retail w Polsce to jedna z pierwszych organizacji w Polsce, która wprowadziła dodatkowy miesiąc płatnego urlopu ojcowskiego, wspierając tym samym dążenia do równowagi płci w obowiązkach opiekuńczych. IKEA Retail w Polsce na bieżąco monitoruje nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, a raz do roku przeprowadza badanie ewaluacyjne. W przypadku nierówności w wynagrodzeniach pracowników i pracowniczek pełniących te same lub zbliżone role przygotowywany jest indywidualny plan zniwelowania luki. Luka dotyczy zwykle dłuższych nieobecności, np. urlopów rodzicielskich.

Pracodawca Równych Szans

CD PROJEKT RED to pracodawca, który swoimi projektami zwiększa świadomość na temat neuroatypowości i niepełnosprawności. Osoby pracujące w firmie mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego, wziąć udział w webinarach prowadzonych przez specjalistów. Prowadzone są również szkolenia z języka inkluzywnego i prostego, na bazie których powstaje zbiór dobrych praktyk. Cały czas pracuje nad dostosowaniem przestrzeni biura do potrzeb osób z niepełnosprawnościami fizycznymi i neuroróżnorodnych, wprowadzając systemy wyciszające, dostosowując oświetlenie, czy modernizując zen room dla osób potrzebujących wyciszenia.

Female Champion of Change

Anna Wróbel – wówczas Group Leader People & Culture Allegro
Wybrana jednogłośnie za swoją determinację i konsekwencję oraz wcielanie w życie zarządzania przez misję. Łączy swoją pasję oraz nowe pomysły z umiejętnością przekształcenia ich na konkretne i, co ważne, mierzalne procesy wewnątrz organizacji, wspierające m.in, działania w obszarze diversity & inclusion oraz równości płci. Jest świadoma tego, że problemy powinny być adresowane do szerszej części organizacji, a nie jedynie do grupy kobiet, które są ich beneficjentkami. Działa aktywnie nie tylko zawodowo, ale także w życiu prywatnym, angażując się w wiele aktywności oraz inicjatyw społecznych, łącząc wszystko z macierzyństwem.

Male Champion Of Change

Andrzej Antoń – Prezes Blue Media (teraz Autopay)
Lider, który jest świadomy tego, że różnorodność na wyższych stanowiskach i w zarządzie sprzyja bardziej efektywnemu przywództwu. Dogłębnie rozumie wyzwania kobiet na rynku pracy. Wprowadza i realizuje wewnątrz organizacji szereg działań, które mają na celu wsparcie pracujących matek. Mocno wierzy w to, że mężczyźni, którzy kierują firmami, powinni aktywniej wspierać kobiety – nie tylko poprzez słowa, ale także praktyczne benefity, które zapewnią im komfortowy powrót do pracy po urlopach macierzyńskich.

Grand-Prix – Inspiratorka Roku

Bianka Zalewska – działaczka humanitarna i autorka reportaży oraz filmów dokumentalnych
Działa na rzecz pokoju, praw człowieka i sprawiedliwości. Od dekady dokumentuje wojnę w Ukrainie, obnaża prawdę o zbrodniach wojennych, pokazuje historie uchodźczyń i uchodźców oraz osobiście niesie pomoc na terenach Ukrainy. Nic nie jest w stanie jej zatrzymać. Jest uosobieniem siły i wrażliwości.

Nagroda Specjalna Fundacji

Katarzyna i Karolina Koseckie
Matka i córka, które walczą o godne życie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Organizatorki protestów pod Pałacem Prezydenckim oraz akcji 2119. Mają w sobie ogromną odwagę i determinację, są nieustępliwe i skłonne ryzykować, by zmienić coś, co bezdyskusyjnie powinno wyglądać inaczej. Walczą m.in. o to, by opiekunowie otrzymali prawo do pracy bez utraty świadczeń oraz o asystentów osobistych dla osób z niepełnosprawnością.

2021 rok | XIII EDYCJA

Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln zł

Klaudia Śmieja-Rostworowska – CEO MADANTS
Jej firma stała się jednym z liderów na rynku audiowizualnym w Polsce i w Europie. Specjalizuje się w produkcji treści filmowych ambitnych i artystycznych, mających potencjał festiwalowy i dystrybucyjny. Łączy twórców z całego świata, a jej koprodukcje mają wymiar globalny. Jej dotychczasowe koprodukcje obejmują m.in. Islandię, Wielką Brytanię, Portugalię, USA, Chile, Kazachstan, Niemcy, Francję, Grecję, Nową Zelandię czy Ukrainę. Współpracuje z największymi nazwiskami świata filmu Juliette Binoche, Agnieszką Holland, Diane Kruger, Robertem Pattinsonem czy Agnieszką Smoczyńską. Tworzy odważne filmy i z powodzeniem zdobywa na nie finansowanie nie tylko w kraju, ale także wśród zagranicznych inwestorów. Współprodukowała takie tytuły jak High Life, Inni Ludzie, LAMB czy mające premierę na tegorocznym Festiwalu w Cannes The Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej.

Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln zł

Paulina Pastuszak
Hobby, jakim była dla niej stylizacja paznokci, stopniowo przerodziło się w sposób na życie i świetnie prosperujący biznes. Oferuje usługi szkoleniowe, wydaje książki i tworzy podcasty. Z determinacją łamie stereotypy branży beauty. Zaraża entuzjazmem i wiedzą uczestników swoich szkoleń na całym świecie. Pomogła tysiącom kobiet założyć ich własne mikrobiznesy. Nawet w tak trudnych dla branży beauty pandemicznych czasach, podwoiła przychody swojej firmy.

Kategoria: Startup Roku

Agata Szczeszak – CEO Lumekko
Zarządza firmą zajmującą się projektowaniem oraz produkcją zabezpieczeń świetlnych możliwych do umieszczenia na różnego rodzaju materiałach, m.in. na różnego rodzaju opakowaniach czy dokumentach. Każdego roku aż 60 milionów euro traci Unia Europejska z powodu fałszerstwa m.in w branży farmaceutycznej, kosmetycznej i odzieżowej. Tegoroczna laureatka w kategorii Startup Roku postanowiła utrzeć nosa fałszerzom. Stworzyła startup, w którym projektuje oraz produkuje przy użyciu nanotechnologii dyskretne zabezpieczenia świetlne potwierdzające autentyczność produktów.

Mikrobiznes

Katarzyna Nejman – Właścicielka Siostry Plotą
Wraz ze swoją siostrą postanowiła uratować lokalny sklep z produktami z wikliny, który ich dziadek prowadził przez 30 lat, i rozkochać ludzi w rękodziele, które powoli w Polsce wymiera. W trudnych czasach pandemii rozwinęły rodzinny biznes w duchu zero waste, kultywując polskie tradycje rzemieślnicze i zdobywając nowych klientów.

Liderka w Nowych Technologiach

Nagrody Główne ex aequo:
Brygida Dzidek – CEO firmy Haptology
Naukowczyni i pomysłodawczyni Pierścienia Hapling, który pozwala przenosić wrażenia dotykowe do świata wirtualnego. Dzięki temu wynalazkowi będziemy mogli jeszcze precyzyjniej i dokładniej doświadczać tego, co dzieje się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Urszula Sankowska – COO w MIM Solutions
Prężnie rozwija technologie AI dla kobiet, czyli sztuczną inteligencję w branży MEDFEMTECH. Pragnie zrewolucjonizować leczenie niepłodności poprzez zastosowanie nowych technologii, wspierających i zwiększających efektywność pracy embriologów, a także radiologów. Rozwijane innowacje poprawią skuteczność in vitro oraz umożliwią między innymi oddanie badania USG w ręce mniej wykwalifikowanego personelu medycznego – co rozwiąże problem wielu małych miejscowości.

Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Nagroda Główna:
Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska-Witkowska – współzałożycielki Future Collars
Demokratyzują dostęp do nauki nowych technologii. Niestrudzenie przeprowadzają cyfrową transformację i stawiają czoła e-wykluczeniu. Z ich autorskiego modelu nauki skorzystało już ponad 10 000 osób, zdobywając cyfrowe kompetencje, kompetencje przyszłości. Aktywnie działają na rzecz edukacji i szkolenia kobiet, zwłaszcza tych, które są zagrożone wykluczeniem z rynku pracy ze względu na automatyzację zawodów i kryzys spowodowany pandemią. Beata i Joanna są inicjatorkami kampanii społecznej Woman Update, której zadaniem jest dodawanie kobietom odwagi, inspirowanie i wspieranie ich w zdobywaniu kompetencji cyfrowych i wejściu do branży IT. Celem kampanii jest również przełamywanie stereotypów oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, a także pokazanie różnorodności ról i stanowisk oraz potencjału IT. Kampania jest drogowskazem w kontekście możliwych ścieżek rozwoju i dalszej kariery.

Wyróżnienie:
Magdalena Biernat – Dyrektorka i Członkini Zarządu Fundacji Centrum Cyfrowe
Fundacja troszczy się o społeczny wymiar transformacji cyfrowej i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu m.in. wśród nauczycieli/lek i bibliotekarzy/rek. Wspólnie z Aleksandrą Czetwertyńską, kierowniczką Spółdzielni Otwartej Edukacji, odpowiada za działania edukacyjne Fundacji, m.in. autorski program SpołEd, rozwijający kompetencje cyfrowe, z którego skorzystało ponad 3000 osób nauczycielek/li i bibliotekarek/rzy z całej Polski. W czasie pandemii Spółdzielnia współtworzyła chatbota “Edzia” – nowoczesne narzędzie wspierające nauczycieli w początkach edukacji zdalnej, jej zespół nadzorował także jedne z pierwszych w Polsce badań sytuacji i rzeczywistych potrzeb sektora edukacji w czasie nauki zdalnej.

Ograniczanie Śladu Węglowego

Anna Kurnatowska – Country Manager w Too Good To Go
Walczy z marnowaniem jedzenia, którego w samej Polsce, wyrzuca się rocznie około pięciu milionów ton. A to wszystko za sprawą aplikacji, która pozwala użytkownikom odkupić nadwyżki jedzenia z restauracji, kawiarni, sklepów, stacji benzynowych czy piekarni po atrakcyjnych cenach. Firma, którą zarządza, inwestuje również w odnawialne źródła energii, sadzi lasy, wykorzystuje materiały z drugiego obiegu i ogranicza zużycie opakowań jednorazowych do minimum.

Organizacja Przyjazna Rodzicom

Dominika Kotuła-Gibas – wówczas Head of HR Blue Media
Blue Media (teraz Autopay) to dostawca innowacyjnych usług płatniczych. To firma świadoma tego, że zadbany i zadowolony rodzic pracuje efektywniej i jest bardziej zaangażowany. Codziennie wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców, których zatrudniają. W tej kategorii kapituła konkursu oceniała pracodawców pod kątem dobrych praktyk wewnątrz organizacji oraz rozwiązań wprowadzanych z myślą o aktywnych zawodowo rodzicach i pracownikach posiadających rodziny. Wśród dobrych praktyk stosowanych przez Blue Media znajdują się m.in. elastyczne godziny pracy, dodatkowe wsparcie finansowe dla świeżo upieczonych rodziców, dofinansowanie kosztów żłobka i przedszkola czy wypoczynku dla dzieci starszych, pożyczki na cele mieszkaniowe, dedykowane programy i szkolenia rozwojowe, spotkania z coachami parentingowymi i wiele innych.

Organizacja Dostępna Osobom ze Szczególnymi Potrzebami

Izabela Jachim-Kubiak – Prezeska Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat
Fundacja wspiera dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny, prowadzącej specjalne placówki edukacyjno-terapeutyczne i lecznicze. Jako pierwsi w Polsce zainicjowali wieloprofilowy program opieki nad wcześniakami oraz noworodkami zagrożonymi zaburzeniami rozwoju.

Male Champion of Change

Tomasz Konik – Prezes Zarządu Deloitte w Polsce
Aktywnie włącza kobiety w struktury zarządcze i regionalne w swojej organizacji. Osobiście angażuje się w szereg aktywności równościowych i mentoringowych. Chętnie dzieli się dobrymi praktykami i ma ogromny wpływ na środowisko biznesowe stając się przykładem dla innych korporacji i liderów w Polsce, by różnorodność i włączanie nie były tylko hasłami, a niosły realną zmianę.

Female Champion of Change

Zofia Karlikowska-Redzisz – Dyrektorka Technologii w PwC
Liderka przemiany w postrzeganiu jak dostarczać nowoczesne rozwiązania i budować globalny, dynamiczny, różnorodny zespół, gdzie kobiety od 20 do 60 lat stanowią blisko 40%. Jej autorskie podejście dotyczy wprowadzania empatii, otwartości na zmiany i potrzeby oraz promocji wiedzy. Zaczynała od zarządzania kilkunastoosobowym zespołem. Teraz jej zespół liczy 430 osób. Jest niezwykle dumna widząc u siebie kobiety, które przechodzą przez kolejne etapy kariery, rozwijają kompetencje przywódcze, biznesowe i technologiczne. Liderka przyszłości. Poszukuje kandydatek do pracy w IT wśród osób po studiach nietechnicznych. Oferuje pracę sportsmenkom, m.in. młodym szachistom. Wspiera osoby w wieku 45+ w przekwalifikowaniu się i zdobywaniu kompetencji cyfrowych, mając najniższą rotację w zespołach i największy udział w programie poleceń pracowniczych.

Grand-Prix: Inspiratorka Roku

Natalia De Barbaro – Psycholożka, felietonistka i autorka książek.
Stworzyła emocjonalny lek na pandemię – poradnik, który od razu po premierze został okrzyknięty „książką dla każdej kobiety” i do tej pory nie schodzi z list bestsellerów. Stała się czułą przewodniczką dla tysięcy Polek, których życie w realny sposób zmieniła na lepsze i bardziej świadome.

Nagroda Specjalna Fundacji

Zosia Zochniak – CEO Ubrania do oddania
Chce zrewolucjonizować rynek odzieżowy w Polsce. Dzięki niej niepotrzebne części garderoby „zamieniane” są na darowizny finansowe, wspierając różne fundacje. Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie magazyn jej organizacji zamienił się w punkt zbiórki i dystrybucji darów. To w nim rękami 200 wolontariuszy spakowano prawie 100 transportów produktów, które ruszyły do granicznych punktów recepcyjnych, punktów pomocowych i w głąb Ukrainy.

2020 rok | XII EDYCJA

Firma – Przychód powyżej 10 milionów zł

Beata Drzazga – Założycielka BETAMED
Firma BETAMED zapewnia specjalistyczną długoterminową opiekę domową dedykowaną osobom przewlekle chorym w każdym wieku, która pozwala na komfortowe leczenie w przyjaznym otoczeniu.

Firma – Przychód poniżej 10 milionów zł

Nagroda Główna:
Anna Rutkowska-Didiuk i Anna Didiuk – twórczynie marki Mokosh
Są jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych producentów kosmetyków naturalnych na rynku. Ich produkty wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentek łącząc w sobie dużą ilość składników aktywnych, piękne zapachy i politykę Zero Waste. Model prowadzenia biznesu przez Mokosh opiera się na szybkim reagowaniu i elastycznym dostosowywaniu się do realiów rynku, co umożliwia im uzyskanie środków na kolejne inwestycje w stosunkowo krótkim czasie.

Wyróżnienie:
Krystyna Momot – właścicielka firmy Atlanta Mała Poligrafia
Firma funkcjonuje nieprzerwanie od 30 lat dzięki otwartości właścicielki na nowinki technologiczne i adaptacji do zmieniających się czasów. ATLANTA oferuje nie tylko szeroki wachlarz usług obejmujących oprawę prac dyplomowych, wykonywanie pieczątek i wizytówek czy grawerowanie laserowe, ale też czynnie angażuje się w pomoc lokalnej społeczności seniorów.

Start-up Roku

Maja Schaefer – CEO ZOWIE
ZOWIE jest autorem rozwiązania stworzonego w oparciu o sztuczną inteligencję, którego celem jest odciążenie działów obsługi klienta. Ich misją jest sprawienie, by automatyzacja obsługi klienta stała się powszechna i ułatwiała codzienną pracę.

Pomysł na Start/ Biznes Lokalny

Pauliny Sołtyk – dawniej OSNOWA
OSNOWA wówczas początkująca marka modowa stworzona z pasją i w duchu less waste. Jest odpowiedzią na stopniowe odejście od fast fashion oraz popularności kolekcji kapsułowych. Stawiają na edukację i odpowiedzialność za wytworzony produkt przez całe jego życie od momentu powstania po sprzedaż w drugim obiegu lub recykling.

Liderka w Nowych Technologiach

Nagroda Główna:
Wiktoria Wójcik – Współzałożycielka inSTREAMLY
Chce zrewolucjonizować świat gamingu i live-streamingu oraz wykorzystać jego nieustannie rosnący potencjał we współpracy z markami dzięki ich technologii. Docelową wizją firmy jest bycie najlepszą platformą, która pomaga streamerom rozwijać się i zarabiać na swojej pasji, a markom docierać do graczy i Gen Z.

Wyróżnienie:
Aleksandra Wolska – Prezeska LSP Life
LSP Life jest odpowiedzialne za wprowadzenie na rynek polski, czeski i słowacki maseczek z tkaniny w technologią Livinguard. Oferują oni produkt wielokrotnego użytku wykonany z materiału samoodkażającego, który dezaktywuje koronawirusa w 99% i codziennie poprawia komfort życia w czasach pandemii.

Działalność społeczna

Agnieszka Sikora – Prezeska Fundacji Po Drugie
Fundacja Po Drugie powstała 10 lat temu i jest organizacją realizującą zadania z zakresu pomocy społecznej skierowanej głównie do osób młodych wykluczonych ze społeczeństwa, zagrożonych bezdomnością lub w jej kryzysie. Co roku odmienia życie co najmniej kilkudziesięciu osób na lepsze. Fundacja oferuje pomoc materialną (jedzenie, ubranie) oraz społeczno-psychologiczną (dostęp do terapeutów, psychologów i prawników).

Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu

Nagroda Główna:
Ola Gościniak – twórczyni „Jestem interaktywna”
Jej hobby z podstawówki przerodziło się w pasję i biznes z misją. Uczy i pokazuje w sieci, że tworzenie własnej strony WWW to nic trudnego i każdy może to zrobić. Dzięki jej “wyzwaniom” kobiety mogą realizować swoje marzenia i dążyć do osiągnięcia niezależności finansowej na własnych zasadach.

Wyróżnienie:
Magdalena Janczewska – Prezeska Fundacji Pro Culture
Wyrównują szanse dla tych, którzy znaleźli się na obrzeżach nowych technologii za pomocą projektów propagujących wiedzę i wymianę doświadczeń. Tworzą zróżnicowaną społeczność nie tylko w aspekcie wiekowym. Prowadzą radio internetowe SoVo przy współpracy z 15 Uniwersytetami Trzeciego Wieku skierowane do osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych, które umożliwia im podniesienie kompetencji cyfrowych.

Organizacja Przyjazna Rodzicom

Karolina Marzantowicz – A4BEE Sp. z o.o.
Firma zbudowana przez 4 rodziców, którzy doskonale rozumieją wyzwania jakie niesie ze sobą łączenie pracy zawodowej z rodzicielstwem. Ich sukces opiera się na zasadzie, że każdy z ich pracowników musi najpierw zadbać o siebie i swoich najbliższych w celu uzyskania maksymalnej efektywności w pracy. Podejmowane inicjatywy mają na celu wsparcie pracowników w zachowaniu odpowiedniej równowagi między życiem prywatnym i zawodowym oraz równe traktowanie wszystkich tworzących społeczność firmy.

Female Champion of Change

Sandra Subel – Global Head of Diversity and Inclusion w Axel Springer
Jej celem jest stworzenie holistycznej i zrównoważonej strategii Diversity, Equity and Inclusion, która będzie stanowiła trwały fundament długofalowych działań. Poza firmą angażuje się w projekty na rzecz promowania i wspierania rozwoju zawodowego kobiet oraz budowania kultury poszanowania równości płci oraz D&I takie jak budowa programu mentoringowe dla kobiet WOMPOWER.

Male Champion of Change

Maciej Herman – Dyrektor Zarządzający w Lotte Wedel
Inicjuje i bierze aktywny udział w transformacji kultury organizacyjnej firmy stawiając na różnorodność nie pozostawiając miejsca na dyskryminację. Bierze aktywny udział w międzyfirmowej grupie projektowej D&I Roundtable – inicjatywie mającej na celu promocję inkluzywności, w tym równości płci, w firmach i społeczeństwie.

Michał Mierzejewski – wówczas Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie
Realizuje politykę Diversity & Inclusion, stara się tworzyć równe, uczciwe oraz atrakcyjne środowisko pracy. Wspiera rozwój zawodowy kobiet poprzez wewnętrzne inicjatywy takie jak “Inspirujące Liderki” oraz zewnętrzne – program LeadersIN.

Ograniczanie Śladu Węglowego

IKEA Retail Polska reprezentowana przez Karin Skold – Prezeskę i Dyrektorkę Generalną ds. Zrównoważonego Rozwoju. IKEA aktywnie angażuje się w inwestycje w energię odnawialną – zarówno onsite jak i offsite. Prowadzi kampanie inspiracyjne i komunikacyjne budujące świadomość związaną ze zmianami klimatycznymi oraz realizuje długofalowe plany dążące do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Grand-Prix: Inspiratorka Roku

Marta Frej – polska malarka i ilustratorka
Nadała memom rangę artystycznego dzieła, które jest nie tylko powodem do śmiechu, ale też skłania do refleksji i zmienia świadomość. Jej sztukę cechuje feminizm, aktualność i bezkompromisowość. Towarzyszy ona na co dzień akcjom społecznym promującym równe prawa kobiet i osób wykluczonych.

Nagroda za całokształt działalności

Monika Sajkowska – Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Od 30 lat zmieniają świat na lepsze i czuwają nad bezpieczeństwem dzieci. Dążą do tego, by każde z nich miało bezpieczne dzieciństwo. Działają na rzecz ochrony ich życia i aktywnie pomagają tym doświadczającym przemocy. Odgrywają też znaczącą rolę w rzecznictwie praw dzieci i budowaniu systemu pomocy i profilaktyki przemocy.

Nagroda Specjalna Fundacji

Sylwia Gregorczyk-Abram – adwokatka i działaczka społeczna
Jest jedną z najbardziej wpływowych prawniczek w Polsce. Angażuje się społecznie w organizacje pozarządowe, działające na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praworządności oraz systemowych zmian w polskim systemie sprawiedliwości.

2019 rok | XI EDYCJA

Firma – Przychód Powyżej 10 milionów zł

Anna Krajewska – Prezeska Salad Story
Salad Story to styl życia. Pomysł zakłada dostęp do smacznego, ale jednocześnie dobrze zbilansowanego i zrobionego z najlepszych składników jedzenia w przystępnej cenie. Ważnym aspektem jest to, że zostaje ono przygotowane przed klientem i na jego zamówienie. Nowy koncept Wrap Me! jest uzupełnieniem oferty szybkiej gastronomii w zakresie zdrowszej i ciekawszej w smaku alternatywny dla osób poszukujących comfort foodu.

Firma – Przychód Poniżej 10 milionów zł

Monika Kowal – Prezeska SOTI Natural
SOTI Natural to kraftowe herbaty w wygodnych ekologicznych opakowaniach, które możesz zawsze mieć przy sobie. To jedyny na świecie napój, który posiada 340 mg antyoksydantów powstałych w wyniku procesu parzenia liści herbaty. Pomaga przyspieszyć metabolizm, ma dobroczynny wpływ na cerę, paznokcie, sylwetkę i kondycję włosów. Świetnie orzeźwiają, ponieważ nie zawierają cukrów, konserwantów ani słodzików.

Start-up Roku

Nagrody Główne ex aequo:
Katarzyna Borycka-Kiciak – Prezeska QASIS Diagnostics
OASIS Diagnostics rozwija nową innowacyjną metodę diagnostyczną ONIRY, dzięki której możliwe będzie wczesne wykrywanie urazów mięśni miednicy, często towarzyszących porodom siłami natury. W tym celu opracowano urządzenie ONIRY Meter, które działa w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną sondą ONIRY Probe oraz aplikacją interpretującą wynik badania. Dzięki tej metodzie, każdego roku, miliony kobiet będą mogły rodzić bezpiecznie, a ewentualne urazy powstałe w trakcie porodu będą szybko i skutecznie leczone. Zmniejszy to negatywny wpływ na jakość życia młodych matek po porodzie.
Katarzyna Przybył – COO XOXO Solutions
Szybki dostęp do Internetu w 144 krajach z całego świata? Żaden problem! XOXO WiFi jest rewelacyjne, gdy w czasie jednej podróży odwiedzamy kilka krajów. Bez żadnej nowej konfiguracji już przy przekraczaniu granicy router przełącza nas do nowego, najmocniejszego lokalnego operatora. XOXO WiFi uniezależnia nas od wolnego, hotelowego WiFi i publicznych hot-spotów. Możemy surfować po sieci odpoczywając na plaży, rozmawiać przez WhatsApp w czasie wycieczki czy korzystać z nawigacji w nowym mieście.

Pomysł na Start/Biznes Lokalny

Nagroda Główna:
Justyna Borska – współtwórczyni marki I Love Grain
Firma zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju naturalnych poduszek, puf, akcesoriów i zabawek wypełnionych łuskami zbóż, ziołami oraz ziarnami. Od początku marka I Love Grain wykonuje swoje produkty w Polsce, z dbałością o każdy szczegół produktu i opakowania, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów oraz ekologicznych ziaren i łusek. Produkty są wytwarzane zgodnie z polityką zero waste.

Wyróżnienie:
Julia Święch i Weroniki Zimny z Agencji OGIEŃ
Agencja Ogień powstała z wiary w siłę młodych ludzi. Wspiera ich w rozpoczęciu życia zawodowego i znalezieniu dobrej pracy. Jednocześnie pomaga firmom i organizacjom w rekrutacji młodego pokolenia. Chcą by pokolenie Z było świadome swoich możliwości, a organizacje jego potencjału. Ogień to agencja pracy i wolontariatu stworzona przez młodych dla młodych, która wierzy w kompetencje i działanie.

Liderka w Nowych Technologiach

Nagroda Główna:
Magdalena Jander – CEO Uvera
Filtry UV stosowane na co dzień niszczą ekosystem morski. UVERA jest fuzją innowacji, kreatywności oraz interdyscyplinarnego podejścia do ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym UVA-UVB-UVC. Misją firmy jest dostarczenie społeczeństwu naturalnych i bezpiecznych substancji kosmetycznych chroniących przed promieniowaniem słonecznym, które jednocześnie zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Celem jestem budowanie świadomości społecznej na temat istniejącego problemu – od ryzyka dla zdrowia ludzi po zagrożenie dla ekosystemu morskiego.

Wyróżnienie:
Anna Ogar – CEO Insignes Labs
Spółka zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych komponentów z zakresu chemii specjalistycznej, pozwalających na trwałe i skuteczne zabezpieczanie produktów przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów (bakterii i grzybów). Celem spółki jest wdrażanie technologii zapewniających aktywną ochronę przed niebezpiecznymi mikroorganizmami. Kluczową właściwością stworzonego przez nich materiału ma być jego neutralność wobec ludzi i środowiska. Insignes Labs to coś więcej niż dodatek antymikrobiotyczny, to nowa jakość i funkcjonalność.

Działalność Społeczna

Nagroda Główna:
Maria Lipiak – Prezeska Fundacji Leżę i Pracuję
Prezes Fundacji Leżę i Pracuję, która działa od 2017 roku jako przedsiębiorstwo społeczne. Jest również pierwszą agencją marketingową, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Pracuje w modelu “mentor + uczeń”, gdzie osoby z niepełnosprawnością pod okiem ekspertów uczą się świadczenia usług marketingowych, np. obsługi mediów społecznościowych, projektowania graficznego czy projektowania stron internetowych. Leżę i Pracuję to nie tylko agencja marketingowa, fundacja i przedsiębiorstwo społeczne – to także permanentna kampania społeczna na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Wyróżnienie:
Jadwiga Jagieło, Założycielka Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci
Jej misją jest wspólne działanie na rzecz dzieci i rodzin, szczególnie tym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – objętych działaniami pomocy społecznej, służb wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Współpracuje na rzecz dzieci z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz z instytucjami państwowymi.

Wyróżnienie:
Magdalena Lesiewicz, Prezeska Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie
Fundacja organizuje rejsy dla osób onkologicznych w których do tej pory uczestniczyło już prawie 200 osób, a także cztery ogólnopolskie marsze pt. OnkoRejs Granicami Polski, w których wzięło udział już około 800 osób, pokonując łącznie ponad 120.000 tysięcy kilometrów. OnkoRejs pokazuje też, że nie ważne czy jest się chorym czy zdrowym – warto cieszyć się każdą minutą swojego życia i szkoda marnować cenny czas na negatywne myśli.

Female Champion of Change

Dorota Strosznajder, Dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej w Polsce oraz krajach bałtyckich i pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska
Jest inicjatorką wielu programów i akcji społecznych wspierających kobiety w życiu zawodowym i prywatnym. Inicjatorka i współorganizatorka Kongresu Różnorodności, a także programu mentoringowego, który wspiera rozwój kobiet.

Male Champion of Change

Nagroda Główna:
Andrzej Pacek – Dyrektor NatWest w Polsce
Walczy o usunięcie nierówności płacowych i zatrudnienia w firmach. Inspiruje też wielu mężczyzn do angażowania się w działania na rzecz kobiet nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również prywatnej. Stworzył „Collaboration space”, serię warsztatów Cyber@school, program #FutureReadyPL, które także nastawione są na wsparcie kobiet.

Wyróżnienie:
Michał Gajewski – Prezes Zarządu w Santander Bank Polska
Wdraża i prowadzi działania równości i poszanowania różnorodności, które przynoszą wymierne efekty. Aktywnie zachęca kobiety do zdobywania kompetencji liderskich i budowania marki osobistej. Zmniejsza również różnice płacowe, co zostało poparte wynikami badań w 2019 r.

Nauka i Biznes

dr Beata Fałda – Prorektorka ds. studenckich, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie: zaangażowana jest naukowo w zagadnienia dot. ekonomii matematycznej i ekonometrii. Inspiruje do współpracy nauki z biznesem na poziomie instytucjonalnym, , że to nie zawsze jest łatwe.

dr hab. Ewa Kurantowicz – Rektorka Dolnośląskiej Szkoły Wyższe, Dolnośląska Szkoła Wyższa: odpowiedzialna za politykę rozwoju uczelni, współpracę z absolwentami, pracownikami, interesariuszami, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władzami lokalnymi. Zaangażowana też w projekty edukacyjne i badawcze w programach o różnorodnej tematyce i wielu poziomach skomplikowania.

Nagroda Specjalna Fundacji

Karolina Adamska-Woźniak, prezeska Fundacji Mam Marzenie
To organizacja, która od 2003 roku zrzesza wolontariuszy w całej Polsce i spełnia największe marzenia ciężko chorych dzieci. Dzięki temu od początku swojej działalności spełniła ponad 8500 marzeń, dając małym marzycielom choć na chwilę zapomnieć o trudnościach z którymi mierzą się na co dzień.

Grand-Prix: Inspiratorka Roku

Maja Ostaszewska, aktorka i działaczka społeczna
Nagrodzona za aktywną działalność społeczną, odwagę, ważny głos w sprawach istotnych dla kobiet i nie tylko. Jury doceniło osobiste zaangażowanie laureatki oraz wykorzystanie wpływu jako liderki opinii publicznej dla celów wyższych. Uznano, że głos Mai Ostaszewskiej, jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych przez krytyków aktorek, dwukrotnej laureatki Polskiej Akademii Filmowej, jest dziś kluczowym głosem Polek.

2018 rok | X EDYCJA

Biznes Roku Firma – Przychód powyżej 10 milionów zł

Nagroda Główna:
Magdalena Malaczyńska – Prezeska Indigo Nails Lab
Firma oferuje produkty do stylizacji i pielęgnacji paznokci. Indigo Nails Lab zaczynało jako rodzinny biznes, założony w 2011 roku wspólnie z mężem. Szybko przerodził się w międzynarodowy podmiot, podbijający kolejne zagraniczne rynki – dziś produkty dostępne są w 44 krajach. Malaczyńska komponuje kolory, kolekcje lakierów i nadaje im nazwy. Ale biznes to nie jedyna jej aktywność – założyła Fundację Indigo Nails, która ma na celu aktywizowanie kobiet i wspieranie ich w pokonywaniu barier zawodowych.

Wyróżnienie:
Małgorzata Bieniaszewska – Właścicielka firmy MB Pneumatyka
Rodzinny zakład produkcyjny przekształciła w prężne przedsiębiorstwo badawczo-produkcyjne. Dziś złącza produkowane w jej zakładzie w woj. lubuskim są używane w większości pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w samochodach powyżej 3,5 tony na całym świecie. Małgorzata Bieniaszewska jest także prekursorką współpracy biznesu z nauką w swoim regionie. Wierzy, że to Polska może kształtować innowacyjne rozwiązania w światowym przemyśle samochodowym, zamiast kopiować zagraniczne patenty.

Biznes Roku Firma – Przychód poniżej 10 milionów zł

Karina Trafna – Założycielka Centrum Rozwoju Dziecka
Wówczas jej firma była jedynym ogólnopolskim operatorem specjalizującym się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków firmowych oraz przybiurowcowych pod marką KIDS&Co.

Start-up Roku

Olga Grudniak – Założycielka i Preska firmy Biolumo
Tworzy urządzenie medyczne point-of-care dla lekarzy pierwszego kontaktu, by pomóc im przypisywać działający antybiotyk. Rozwiązanie to jest dostosowane do przychodni i lekarzy pierwszego kontaktu – jest szybkie w diagnozie (6h), zautomatyzowane i niedrogie. Podobnie jak wiele laureatek konkursu, zajmuje się łączeniem świata nauki i biznesu. Jest biotechnolożką. Od 5 lat pracuje w laboratorium nad szeregiem badań mających na celu rozwiązanie problemu lekooporności bakterii.

Liderka w Nowych Technologiach

prof. Magdalena Popowska – Prezes i Założycielka spółki biotechnologicznej BACTrem
Swoje naukowe doświadczenie – jest profesorem UW i Dyrektor Instytutu Mikrobiologii na Wydziale Biologii – połączyła z pasją. W ten sposób w jej firmie powstają np. biopreparaty złożone z pożytecznych bakterii, które są wykorzystywane m.in. do rozkładu substancji niebezpiecznych i odpadów toksycznych.

Pomysł na Start/Biznes lokalny

Katarzyna Skrzypczak – wówczas Właścicielka firmy ManneQueen
Choć firmę prowadziła zaledwie kilka miesięcy to jury doceniło ją za to, że pasję do szycia przekuła w biznes, które konsekwentnie rozwija. Jej najważniejszy projekt to Akademia Szycia ManneQueen w Ostrowie Wielkopolskim. Były to kursy i warsztaty dla dorosłych oraz dla dzieci już od 6 roku życia.

Female Champion of Change

Nagroda Główna:
Monika Rajska-Wolińska – Dyrektorka Generalna Colliers International w Polsce
Jury doceniło efekty jej działań oraz fakt, że w firmie, którą zarządza stworzyła długofalowe mechanizmy wspierania różnorodności. To one dają szansę na trwałą zmianę i są przykładem dobrych i godnych naśladowania praktyk. Działania takie są szczególnie ważne w branżach, które w Polsce i na świecie uważane są za typowo męskie, a w których kobiety również mogłyby się z sukcesem realizować. Doskonałym przykładem jest Colliers w Polsce, gdzie kobiety stanowią 65% pracowników i zajmują stanowiska partnerów, dyrektorów, menedżerów. Monika Rajska-Wolińska od początku pełnienia swojej funkcji angażuje się we wspieranie rozwoju kobiet – zarówno w swojej firmie, jak i w biznesie. Jest inicjatorką licznych programów, których celem jest wyrównywanie szans, podnoszenie kompetencji i jeszcze szybszy rozwój zawodowy żeńskiej części pracowników. Uczestniczy w rozmaitych wydarzeniach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych wspierających kobiety w biznesie. Pełni też rolę mentorki w organizacjach kobiecych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami i mężczyznami, wspierając kulturę różnorodności w miejscu pracy.

Wyróżnienie:
Małgorzata Romaniuk – Wiceprezes Zarządu Bank BPH S.A. GE Capital Group
Jury doceniło konsekwencję, z jaką od wielu lat wspiera kobiety w biznesie i działa na rzecz budowania przywództwa kobiet. Od ponad 15 lat osobiście angażuje się w tworzenie i zarządzanie wewnętrzną organizacją GE Women’s Network, której misją jest wspieranie rozwoju zawodowego kobiet. Obecnie pełni funkcję liderki organizacji w regionie wschodnim w Europie. Małgorzata Romaniuk powołała do życia cross-mentoringowy program LeadersIN. Inicjatywę tę stworzyła wraz z trzema innymi organizacjami kobiecymi – SheXO, Vital Voices, Citi Women, aby dokonać trwałych zmian w firmach. Celem LeadersIN jest wzmacnianie umiejętności przywódczych kobiet i ich obecności w biznesie.

Male Champion of Change

Adam Parfiniewicz – wówczas prezes Ultimo
Inicjuje dyskusje na temat równego traktowania kobiet oraz działa na rzecz rozłożenia wynagrodzeń proporcjonalnie do kompetencji, aby nie występowało zjawisko luki płacowej. W szerszej strukturze zarządzania grupy Ultimo kluczowe pozycje w 9-osobowym Executive Team w ponad połowie obsadzone są przez kobiety. Kadrę zarządzającą ULTIMO stanowią w 53 proc. kobiety.

Kobieta Nauki i Biznesu

Nagroda Główna:
dr inż. Ewa Olejnik
Badaczka na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Współzałożycielka spółki Innerco sp. z o.o., będącej firmą technologiczną typu spin-out, która powstała w celu komercjalizacji pomysłu. Jury doceniło jakość jej działań, publikacji naukowych oraz fakt, że w bardzo trudnym obszarze inżynierii materiałowej udało jej się zbudować firmę, która działa globalnie. Technologia, którą stworzyła zwiększa o 100% żywotność maszyn pracujących w ekstremalnych warunkach, na przykład w przemyśle wydobywczym i metalurgicznym.

Wyróżnienie:
prof. Lucyna Woźniak
Prorektorka ds. Nauki I Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Stawia na współpracę z międzynarodowymi partnerami akademickimi i przemysłowymi. Dzięki jej staraniom Uniwersytet Medyczny w Łodzi bierze udział w projekcie Europejskiego Instytutu Technologicznego.

Kobieta Sztuki

Nagroda Główna:
Aneta Szyłak
Od lat 80. aktywna na scenie artystycznej, kuratorka, krytyczka, inicjatorka. Niezłomna w swoich staraniach o stworzenie z Gdańska ważnego centrum świata sztuki. Promuje twórczości artystyczną, badawczą i kuratorską. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw. Prowadzi bloga Pilne Muzeum. Powoływała do życia i prowadziła takie instytucje jak Centrum Sztuki Współczesnej, Instytut Sztuki Wyspa założony przez Fundację Sztuki Wyspa, Fundacji Alternativa. Obecnie pracuje nad powstaniem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Gdańsku NOMUS jako pełnomocniczka ds. budowy tej ważnej, trójmiejskiej instytucji.

Wyróżnienie:
Karolina Jabłońska
Absolwentka krakowskiej ASP. Wyróżniona za mocne, witalne i autentyczne malarstwo najmłodszego pokolenia. To sygnał, że w malarstwie coś drgnęło, może po raz pierwszy od debiutu słynnej grupy “Ładnie” pod koniec lat 90tych. Oraz za utworzenie i prowadzenie krakowskiej galerii Potencja, wspólnie z Tomaszem Kręcickim i Cyrylem Polaczkiem. Galeria Potencja wystawia innych młodych artystów. To rzadki przypadek wspierania młodych artystek i artystów przez młode artystki i artystów. Modelowa postawa kobiety w sztuce.

Działalność Społeczna

Nagroda Główna:
Paula Rettinger-Wietoszko, założycielka Fundacji Zostaw Swój Ślad
Jej Fundacja pomaga rodzinom chorych dzieci poprzez organizację ambitnych projektów technologicznych i artystycznych. Pierwszym projektem fundacji był hospiCare – aplikacja mobilna dedykowana zespołom medycznym i opiekunom pacjentów z Dziecięcych Hospicjów domowych w całej Polsce. Drugim projektem fundacji jest Festiwal Wrażliwy.

Wyróżnienie:
Jarmiła Rybicka, Fundacja Konflikt
Socjolożka i aktywistka społeczna oraz założycielka Kuchni Konfliktu, przedsiębiorstwa społecznego zatrudniającego uchodźców, migrantów i cudzoziemców. Pomogła kilkudziesięciu osobom, w tym kilku pomogła wyjść z bezdomności. Jest autorką kampanii społecznej „Invisible People”, która otrzymała nagrodę Rady Europy.

Nagroda honorowa

Anna Dymna
Za wieloletnie i konsekwentne działania na rzecz poprawy sytuacji osób wykluczonych, budowanie świadomości i empatii na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną Nagrodę Honorową otrzymała Anna Dymna, prezes Fundacji “Mimo wszystko”. Projekty przez nią realizowane są odpowiedzią na konkretne potrzeby osób chorych i z niepełnosprawnościami.

Grand-Prix: Inspiratorka Roku

Katarzyna Nosowska – polska piosenkarka, kompozytorka i pisarka
Nagrodzona za dodawanie kobietom odwagi w byciu sobą oraz za odważne podejmowanie trudnych tematów w swojej twórczości.

2017 rok | IX EDYCJA

Liderka w Korporacji

Barbara Sobala – wówczas Wiceprezeska Zarządu Citi Handlowy
Jest specjalistką o międzynarodowym uznaniu. Konsekwentnie buduje doświadczenie w trudnym i ważnym obszarze zarządzania ryzykiem w bankowości. Jest pierwszą Europejką, która wzięła udział w globalnym programie Citi Woman in Risk. Aktywnie wspiera kobiety. Swój zespół uczy, by rozwagę potrzebną do zarządzania ryzykiem umiejętnie łączyli z odwagą, która jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Male Champion of Change

Nagrody Główne ex aequo:
Robert Biedroń, Sławomir S. Sikora, Sebastian Drzewiecki
Mają na swoim koncie wybitne zasługi w zakresie budowania różnorodności oraz wspierania kobiet. Reprezentując różne sektory – bankowość, administrację, usługi dla biznesu, tworzą strategie i wprowadzają konkretne rozwiązania, dzięki którym zwiększa się udział kobiet na kluczowych stanowiskach oraz niwelowana jest luka płacowa.

Nagroda Specjalna za całokształt działań na rzecz kobiet

Przemysław Gdański, Prezes Zarządu banku BNP Paribas

Moja Firma

Nagroda Główna:
Katarzyna Kolmetz – Współwłaścicielka firmy Polipack
Poradziła sobie na konkurencyjnym i niskomarżowym rynku, budując silną firmę i stabilne zatrudnienie w regionie. Pracuje z największymi podmiotami z branży kosmetycznej, spożywczej i farmaceutycznej. Cały czas stawia na rozwój – inwestuje w technologie przyjazne środowisku wybudowała nowoczesną fabrykę opakowań. Sama o sobie mówi, że stworzyła firmę swoich marzeń.

Wyróżnienie:
Dominika Kozarzewska – Prezeska Zarządu Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”
Wykorzystując kapitał społeczny zintegrowała dotychczas konkurujące ze sobą podmioty, co zaowocowało dobrze prosperującym biznesem oraz utworzeniem Polish Berry Cooperative – pierwszego w Polsce podmiotu zrzeszającego polskie grupy producentów borówki. Firma, którą zarządza eksportuje owoce do ponad 25 krajów na 4 kontynentach – od Unii Europejskiej aż po Azję Południowo-Wschodnią.

Start-up Roku

Sara Koślińska – Założycielka Limitless
Jej sukces pokazuje, że innowacyjność nie zna dziś granic, a kobiety coraz częściej budują biznesy globalne. I coraz lepiej radzą sobie w branżach zdominowanych przez mężczyzn – IT i finansach. W niecały rok start-up, który był tylko pomysłem zmieniła w firmę, która zdobywa prestiżowe nagrody i kolejnych klientów na całym świecie.

Pomysł na Biznes

Joanna Uszok – Założycielka „PETSI the dog’s out fun”.
Działa lokalnie, ale może być inspiracją dla kobiet w całej Polsce. Pokazuje bowiem, jak prosty z pozoru pomysł przełożyć na nowoczesny biznes – oparty na pasji, zbudowany na solidnym rozpoznaniu rynku i potrzeb wymagającego klienta. Wszyscy zapracowani właściciele psów ucieszą się, że planuje rozwój biznesu w kolejnych miastach.

Kobieta w Nowych Technologiach

Nagroda Główna:
Anna Wójcicka – Współzałożycielka i Prezeska Warsaw Genomics
Dzięki rozwiązaniu, które współtworzy możliwe jest szybkie i bardziej skuteczne diagnozowanie wielu chorób, w tym nowotworów. Innowacyjne algorytmy, które opracowała z zespołem w ramach projektu BadamyGeny.pl pozwalają wykonać badanie za cenę nawet kilkunastokrotnie niższą niż dotychczas, zwiększając jego dostępność i popularyzując profilaktykę.

Wyróżnienie:
Paula Januszkiewicz – Założycielka i Prezes CQURE
Jest międzynarodową ekspertką i tworzy rozwiązania, z których korzystają korporacje, organizacje pozarządowe oraz firmy z sektora MSP. Jej firma, opracowała do tej pory ponad 200 narzędzi wykorzystywanych do badania zabezpieczeń i przeprowadzania testów penetracyjnych. Dzięki niej możemy czuć się cyberbezpiecznie.

Nauka i Biznes

Nagroda Główna:
prof. Maria Siemionow
Naukowczyni działająca w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej o międzynarodowej renomie. Bada i wprowadza innowacyjne terapie wspomagające transplantację narządów. Poprzez nowatorskie zastosowanie komórek chimerycznych opracowuje metodę leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne’a – nieuleczalnej do tej pory choroby genetycznej. Dzięki stworzeniu start-upu Dystrogen Therapeutics będzie rozwijać tę unikalną terapię w Polsce.

Wyróżnienie:
Iga Wasiak
Pomysłodawczyni metody otrzymywania nanocząsteczek polisacharydowych do podawania leków przeciwnowotworowych.

Bożena Tyliszczak i Agnieszka Sobczak-Kupiec
Naukowczynie z Politechniki Krakowskiej i ekspertki od biomateriałów i nanotechnologii. Działając w trudnym obszarze nauki i biznesu opracowują technologie kluczowe w obszarach medycyny i farmacji oraz innowacyjne metody leczenia, które mają szansę zrewolucjonizować walkę z chorobami nowotworowymi.

Influencerka Roku

Anna Lewandowska
Inspiruje kobiety do zmiany stylu życia i większego dbania o siebie. Na swoim blogu i w mediach społecznościowych, które śledzi ponad 3 miliony osób, radzi jak zmotywować się do wysiłku, pokonać wyzwania, zbudować pewność siebie. Pokazuje, że każda z nas może być mistrzynią.

Grand Prix: Kobieta Sztuki

Katarzyna Kozyra
Artystka, która tworzy od przeszło już 25 lat. Zaczynała w latach 90., kiedy dopiero tworzyły się reguły współczesnego języka sztuki krytycznej – ona była współautorką tych reguł. Udowodniła, że sztuka może stać w kontrze do zasad tworzonych przez społeczeństwo. Że to dzięki artystkom i artystom mamy szansę zobaczyć świat bez przyjmowania powszechnego, interesownego puntu widzenia. Że to artyści stwarzają możliwość wyjścia poza rzeczywistość stworzoną przez systemy i formacje społeczne.

2016 rok | VIII EDYCJA

Sukces w Korporacji

Nagroda Główna:
Iwona Georgijew – Partnerka w firmie Deloitte
Odniosła nie tylko spektakularny sukces zawodowy, ale także aktywnie wspiera inne kobiety w realizacji ambitnych celów. Stała się międzynarodową ekspertką w niezwykle wyspecjalizowanej dziedzinie jaką są ceny transferowe. Liderka Klubu SheXO oraz Programu Różnorodności w Polsce oraz Europie Środkowej.

Nagroda specjalna:
dr Ewa Łabno-Falęcka – Dyrektorka Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska
Przez ponad 15 lat w firmie Mercedes-Benz Polska zbudowała praktycznie od podstaw zespół i strategię komunikacji oraz sieć relacji zewnętrznych. Pod jej kierunkiem zespół otrzymał wiele nagród w dziedzinie zintegrowanej komunikacji marketingowej.

Moja Firma – przychody powyżej 4 mln złotych

Izabella Wałkowska – Prezeska Zarządu firmy Plastwil
Kobieta ambitna, efektywnie realizująca cele biznesowe, działając w bardzo wymagającej, a przy tym męskiej branży. Zrestrukturyzowała spółkę, zdywersyfikowała produkcję, podwoiła park maszynowy, w efekcie potroiła obrót handlowy spółki i zwiększyła jej rentowność.

Moja Firma – przychody poniżej 4 mln złotych

Julia Sielicka-Jastrzębska oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska – Twórczynie szumiącego misia Whisbear.
W ciągu dwóch lat zbudowały od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej oferującą innowacyjny produkt, który pokochali rodzice i dzieci na całym świecie.

Kobieta w Nowych Technologiach

Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny – Założycielki firmy Nestmedic
Kobiety niezwykle zdeterminowane, działające w branży nowych technologii z myślą o innych kobietach. Wprowadziły na polski rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu – badania KTG.

Start-up Roku

Nagroda Główna:
Urszula Herman – Założycielka start-upu Pelvifly
Stworzyła rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną i rozwiązuje problem tysięcy kobiet w Polsce, a docelowo milionów na świecie. Pomysłodawczyni produktu i aplikacji, które pozwalają na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet.

Wyróżnienie:
Magdalena Janczewska – Prezeska start-upu NanoThea
Młoda naukowczyni z wielką pasją i misją. Zdobyła zaufanie inwestorów prywatnych i publicznych. Pracuje nad produktem, który może uratować życie milionom chorych ludzi. Jej start-up opracowuje nanocząsteczki do wczesnej diagnostyki nowotworów.

Pomysł na Start

Nagroda Główna:
Natalia Świrska – Prezeska start-up’u ADA
Pomimo tego, że dopiero skończyła studia, ma już 6-letnie doświadczenie w sprzedaży. Pod jej kierunkiem stworzono personalnego asystenta do najmu napędzanego sztuczną inteligencją. Zdobywa obecnie tysiące użytkowników i ma ambitne plany na rozwój swojej firmy.

Wyróżnienie:
Sara Berent – Pomysłodawczyni NEO-Ecology
Będąc jeszcze w liceum opracowała technologię, która jest w stanie zrewolucjonizować łańcuch produkcji żywności, będąc ekologiczną, tanią i efektywną alternatywą dla toksycznych pestycydów i środków ochrony żywności.

Działalność Społeczna

Marianna Sitek-Wróblewska – wówczas Prezeska Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej
Działa na rzecz młodego pokolenia. Daje szanse młodym ludziom, o których inni zapomnieli. Tym samym kształci młode pokolenie obywateli. Zarządza fundacją, która stworzyła innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla dzieci i młodzieży pozostawionych bez opieki. I bez przyszłości.

Nagroda Specjalna

Ewa Błaszczyk – Współzałożycielka Fundacji „Akogo?”
Fundacja Ewy Błaszczyk jest polską organizacją pozarządową, zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Gdy rozpoczynaliśmy działalność, w naszym kraju nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce.

Nagroda Publiczności

Natalia Bogdan – Założycielka i Prezes Zarządu Jobhouse.
Jobhouse to wywodząca się z Trójmiasta ogólnopolska agencja rekrutacyjna o międzynarodowym zasięgu.

2015 rok | VII EDYCJA

Debiut Roku

Olga Malinkiewicz, Założycielka Saule Technologies

Moja Firma i Nagroda Publiczności

Nagroda Główna: Monika Żochowska i Ewa Dudzic, założycielki firmy Phenicoptere, twórczynie marki GLOV
Wyróżnienie: Martyna Wójtowicz, wówczas Właścicielka firmy Flash

Korporacja

Agnieszka Kosik, wówczas CEO spółki MediaCom Warszawa

Działalność na Rzecz Kobiet

Nagroda Główna: Karolina Cikowska i Van Anh Dam – pomysłodawczynie Girls Code Fun
Wyróżnienie: Katarzyna Gulczyńska, Prezeska Fundacji „Pokonaj Raka”

Kobieta w Nowych Technologiach

Karolina Cikowska i Van Anh Dam – pomysłodawczynie Girls Code Fun

2014 rok | VI EDYCJA

Korporacja

Nagroda Główna: Dorota Raben – wówczas Prezeska Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Wyróżnienie: Joanna Makowiecka-Gaca – wówczas Wiceprezeska Zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Debiut Roku

Nagroda Główna: Edyta Kocyk – Prezeska i współzałożycielka spółki technologicznej SiDLY
Wyróżnienie: Barbara Sołtysińska – współtwórczyni LifeTube

Moja Firma

Ewa Filipiak – wówczas Prezeska Zarządu firmy IT-Trans
Kobieta w Nowych Technologiach
Edyta Kocyk – Prezeska i współzałożycielka spółki technologicznej SiDLY

Działalność na Rzecz Kobiet

Bianka Siwińska – Dyrektorka Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Bizneswoman Publiczności

Wioletta Jankielewicz – Członkini Zarządu firmy Alfatec

2013 rok | V EDYCJA

Korporacja

Ewa Misiak – wówczas Prezeska Zarządu Work Service

Moja Firma

Nagroda Główna: Izabella Lewandowska – Współtwórczyni marki LaMillou

Wyróżnienie: Izabella Nowakowska – Centrum Edukacyjno Terapeutycznego Pingwinek

Debiut Roku

Anna Czerwoniec – Współzałożycielka Vitainsilica

Działalność na Rzecz Kobiet

Nagroda Główna: Ida Karpińska – założycielka ogólnopolskiej organizacji Kwiat Kobiecości

Wyróżnienie: Joanna Keszka – trenerka relacji intymnych i twórczyni barbarella.pl

Bizneswoman Publiczności

Anna Wicha – Dyrektorka Generalna, Adecco Poland Sp. z o.o.

2012 rok | IV EDYCJA

Korporacja

Katarzyna Rutkowska – Wiceprezeska AC S.A.

Moja Firma

Iwona Świętochowska – Współwłaścicielka Dwór Kaliszki

Działalność na Rzecz Kobiet

Siostra Małgorzata Chmielewska, Prezeska Fundacji „Domy Wspólnoty Chleb Życia”

Bizneswoman Publiczności

Zuzanna Kuczbajska – Założycielka Ślubnej Pracowni

2010 rok | III EDYCJA

Moja Firma

Edyta Wojciechowska-Malke – wówczas Prezeska firmy Vision One
Na co dzień prowadziła firmę produkującą artykuły sportowe dla dzieci i młodzieży. Przetrwała kryzys nie ograniczając zatrudnienia. Mocno wspierała pracujące w firmie kobiety.

Korporacja

Agnieszka Świergiel – Prezeska i Dyrektorka Generalna Imperial Tobacco Polska
Nie boi się wyzwań w branży uznanej za typowo męską. Jako jedna z pierwszych Prezesek dużych firm w Polsce zapoczątkowała innowacyjny styl zarządzania. Operując na bardzo trudnym rynku, regulowanym przez wiele przepisów i zakazów, dzięki zaangażowaniu społecznemu, w krótkim czasie doprowadziła do znacznego umocnienia pozycji firmy w kraju.

Wyróżnienie Specjalne za charytatywną działalność na rzecz kobiet

Magdalena Prokopowicz – Prezeska fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie
Walczyła o prawa pacjenta, zbierając wszystkie absurdy systemu opieki zdrowotnej. Jej fundacja działa na rzecz dorosłych osób chorych na raka oraz ich rodzin, a także na rzecz przełamywania schematu postrzegania choroby nowotworowej w Polsce.

Nagroda Publiczności

Aniela Hejnowska – wówczas Dyrektorka Zarządzająca Rynkiem Home w Netia S.A
Jest przykładem osoby, która osiągnęła sukces zawodowy jeszcze przed ukończeniem 30 lat dzięki zaangażowaniu, otwartej komunikacji i ciężkiej pracy. Udowodniła, że wszystko jest możliwe nawet na bardzo trudnym rynku. Stworzyła zespół, który potrafił w krótkim czasie dostarczyć niebagatelne wyniki.

2009 rok | II EDYCJA 2009

Korporacja

Ewa Trzepla – Prezes Zarządu Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu

Moja Firma oraz Nagroda Publiczności

Justyna Garstecka – właścicielka firmy Motherhood

Działalność na Rzecz Kobiet

Dorota Stasikowska-Woźniak – Dress For Success

2008 rok | I EDYCJA

Korporacja

Lidia Mikołajczyk-Gmur – Dyrektor Generalna VELUX

Moja Firma

Beata Dethloff – właścicielka Kliniki Dr Beata Dethloff

Wyróżnienie specjalne

Iwona Wencel – Właścicielka HR Business Partners

Nagroda publiczności

Anna Garwolińska – Właścicielka i Prezes Zarządu Glaubicz Garwolińska Consultants